Nasza misja

 

Zdajemy sobie doskonale sprawę z ogromnej liczby sympozjów, wykładów oraz kursów praktycznych organizowanych każdego roku z myślą o lekarzach dentystach. Ogromne jest też zróżnicowanie jeśli chodzi o ich poziom merytoryczny, a także koszty związane z udziałem w tych imprezach.

Niejednokrotnie stajesz zapewne przed trudnym wyborem: na udział w jakiej imprezie naprawdę warto się zdecydować? W co zainwestować swój cenny czas, a nie rzadko też spore sumy za uczestnictwo? Małe, niskobudżetowe wykłady kilka razy w roku? A może dedykowany wąskiej specjalizacji kurs praktyczny? Sympozjum z dużą ilością relatywnie krótkich wykładów? Możliwości można mnożyć. Bez wątpienia udział w KAŻDYM przedsięwzięciu związanym z poszerzaniem wiedzy przyniesie Ci mniejsze lub większe korzyści. Pytanie tylko: ile czasu i środków finansowych możesz w nie zainwestować? Ponieważ na ogół jedno i drugie (w bardzo indywidualnych rzecz jasna proporcjach) jest limitowane, warto wybierać mądrze.

Uczyć się od najlepszych- to na pewno! Ale skąd zdobyć pewność, że inwestycja (nierzadko czterocyfrowej sumy) w kurs praktyczny u nieznanego nam jeszcze osobiście trenera-wykładowcy, to ta najwłaściwsza, skoro nigdy wcześniej sami nie mieliśmy okazji widzieć ani słyszeć naszego mistrza w akcji?

Akademia Dostępnej Stomatologii z Septodont to otwarty i dynamiczny projekt przygotowany przy współpracy z wydziałami Stomatologii Uniwersytetów Medycznych w Polsce oraz PTSS z myślą o wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę z zakresu stomatologii, korzystając z doświadczenia najlepszych praktyków z kraju i zagranicy.

Niezależnie od budżetu, którym dysponujesz, bo szkolenia w ramach tego projektu są całkowicie bezpłatne zarówno dla lekarzy dentystów jak i studentów stomatologii.

Dlaczego to robimy i „kto za to wszystko płaci”?

Septodont to jedna z bardzo niewielu już w branży, firma całkowicie prywatna. Pomimo, iż jest największym na świecie producentem znieczuleń miejscowych i niekwestionowanym liderem w zakresie kontroli bólu oraz producentem szerokiej gamy najwyższej jakości materiałów dla stomatologii, nadal pozostaje w 100% firmą rodzinną. Ambicją zarówno jej właścicieli, jak i członków Zespołu jest nie tylko opracowanie, produkcja, promocja i sprzedaż leków oraz materiałów dla stomatologii, ale także szeroko rozumiana działalność ekspercka, edukacyjna a także charytatywna (https://www.facebook.com/SeptodontUSA/?fref=ts)

Pomysł na realizację projektu Akademii Dostępnej Stomatologii z Septodont rodził się powoli w czasie rozmów z lekarzami praktykami, działaczami organizacji studenckich oraz nauczycielami akademickimi, którym zależy na najwyższym poziomie edukacji.

Dzięki współpracy i zaangażowaniu władz Uniwersytetów Medycznych oraz finansowemu i organizacyjnemu wsparciu Septodont udało się stworzyć projekt, który, mamy nadzieję, będzie rozwijał się przy Twoim czynnym uczestnictwie i zaangażowaniu.

Naszym celem jest organizacja jednodniowych programów edukacyjnych z udziałem uznanych klinicystów, które po rejestracji w tym serwisie dostępne będą bezpłatnie zarówno dla lekarzy dentystów jak i studentów stomatologii.

Dzięki niemu zyskujesz unikalną okazję na wysłuchanie prelekcji wykładowców, których zazwyczaj możesz spotkać jedynie na kosztownych sympozjach lub w czasie ekskluzywnych warsztatów master class. Na takim spotkaniu nie tylko zyskasz bezcenną wiedzę kliniczną, ale też udzielisz sobie odpowiedzi na pytanie: czy może warto zainwestować w przyszłości w specjalistyczny kurs praktyczny z tym właśnie wykładowcą?

Jedyne koszty po Twojej stronie, to dotarcie na miejsce spotkania, Twój czas, oraz otwarty umysł i chęć do zdobycia nowej wiedzy!

Dodatkowo, uczestnikom organizowanych przez nas spotkań oferować będziemy po zalogowaniu dostęp online do materiałów informacyjnych, skryptów i artykułów klinicznych powiązanych bezpośrednio z tematyką danego sympozjum.

Wszyscy zarejestrowani uczestnicy wykładu otrzymają od nas certyfikaty uczestnictwa. W przypadku lekarzy z prawem wykonywania zawodu- dodatkowo punkty edukacyjne.

Zapraszamy do wspólnej przygody z dostępną edukacją Septodont!